Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Sty 06

Noworoczny Turniej Strzelecki

Tradycyjnie w dniu 5 stycznia br. w miłej i serdecznej atmosferze odbył się kolejny Noworoczny Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa ROD. W turnieju uczestniczyło 20 działkowców w tym 5 Pań. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą turnieju został Paweł Wełnic, drugie miejsce zajął Ryszard Huszpaniak a trzecie miejsce Wojciech Gola,
Paweł Wełnic

Paź 22

Pyra z gzikiem

Z inicjatywy Zarządu ROD w dniu 20 października 2018 roku odbyło się po raz pierwszy spotkanie działkowców świętujących zakończenie lata. Spotkanie to zainicjował Prezes Ogrodu. Swoją obecnością zaszczycił ogród przedstawiciel OZ PZD w Poznaniu Pan Zdzisław Stankowiak. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze przy ognisku i tradycyjnym ziemniaku z gzikiem. Mamy nadzieje, że takie spotkania będą odbywały się w przyszłości i zostanie to wpisane w tradycję ogrodu.

Zdjęcia i tekst Paweł Wełnic

Wrz 24

65 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. ,,Grodu Lecha”

W sobotę 15 września br. na terenie gnieźnieńskiego ogrodu działkowego odbyła się wyjątkowa uroczystość jubileuszowa połączona z Dniem Działkowca. Gnieźnieński Rodzinny Ogród Działkowy im. „Grodu Lecha” świętował jubileusz 65-lecia powstania ogrodu.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla działkowców i ich przyjaciół. Podczas jubileuszu ROD „Grodu Lecha” nie zabrakło przyjaciół ogrodu. Moc życzeń spłynęło na ręce przedstawicieli zarządu ROD „Grodu Lecha” z okazji jubileuszu 65-ciolecia ogrodu, nie zabrakło również życzeń dla prezesa ogrodu Wojciecha Goli. Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych medali, dyplomów, podziękowań i wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych działkowców w rozwój ROD „Grodu Lecha”.
Dla wszystkich działkowców przygotowano pyszny poczęstunek, zimne napoje oraz dużą dawkę wspaniałej muzyki.

Paweł Wełnic

Wrz 24

Okręgowe Dni Działkowca Wolsztyn

W dniu 08.09.2018 r w Wolsztynie przy licznie zgromadzonych działkowcach Okręgu poznańskiego, przedstawicieli władzy lokalnej i miejscowej ludności odbyły się Okręgowe Dni Działkowca, w których uczestniczyli również przedstawiciele naszego ogrodu. Podczas uroczystości zostały naszym działkowcom wręczone odznaczenia związkowe. Pogoda była wyśmienita, to pewnie nagroda niebios za trud i ciężką pracę na tym małym skrawku ziemi jakim jest działka ogrodowa.

Paweł Wełnic

 

 

 

Wrz 16

VII Pojedynek sportowo-rekreacyjny

Na terenie naszego ogrodu po raz kolejny odbył się pojedynek sportowo rekreacyjny Kół SLD i Organizacji Społecznych działających na terenie miasta Gniezna.

Sie 25

Wizyta delegacji z Hiszpani

Dnia 23 sierpnia 2018 roku gościliśmy w Gnieźnie na ogrodach ROD Profesora Raula Puento Asuero pochodzącego z Hiszpanii. Raul Puento Asuero jest profesorem wydziału geografii, historii i filozofii Uniwersytetu w Sewilli.  Profesor jest wybitnym autorytetem w zakresie badań nad ogrodami działkowymi w Hiszpanii. Realizował swoje badania w dziedzinie ogrodów działkowych i społecznych w takich krajach jak – Francja, Wielka Brytania, Portugalia, Belgia, Kanada, Peru i Kolumbia. Osobą towarzyszącą a zarazem tłumaczem była Pani Barbara Maćkiewicz pracownik instytutu Geografii Społeczno Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po naszych ogrodach oprowadzał Pan Zdzisław Stankowiak członek OZ PZD w Poznaniu. Gość z Hiszpanii odwiedził najstarszy ogród działkowy im Karola Marcinkowskiego oraz ogrody im. Grodu Lecha i Leszka Białego.

                                                                                                                                                             Paweł Wełnic

Sie 24

Budowa zadaszenia sceny

Kwi 22

Zebranie sprawozdawcze

P1130942W dniu 21 kwietnia 2018r w świetlicy ogrodowej odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Rodzinnego Ogrodu Działkowego „im. Grodu Lecha”.

Na   przewodniczącego zebrania wybrany został kolega Paweł Wełnic.

W zebraniu sprawozdawczym wzięło udział  68 działkowców.

Prezes Wojciech Gola zebranym działkowcom przedstawił sprawozdanie Zarządu ROD im. Grodu Lecha w Gnieźnie za 2076 rok.

Realizację poszczególnych punktów porządku obrad zakończyło podjęcie uchwał w sprawach dotyczących wysokości opłat, planu pracy i preliminarza finansowego na 2018r.

 

Paweł Wełnic

Sty 21

Turniej lotkarski

P1130899Zarząd ROD w dniu 20 stycznia 2018 roku z okazji Dnia Dziadka zorganizował turniej lotkarski. W spotkaniu udział wzięło 10 uczestników, którzy w sportowej atmosferze rywalizowali o zwycięstwo. Zwycięstwo w zawodach po zaciętej rywalizacji wygrał najstarszy działkowiec Jan Siwka. Po zakończeniu turnieju za zajęcie pierwszego miejsca Prezes Ogrodu Wojciech Gola wręczył zwycięscy symboliczny puchar.

Paweł Wełnic

Sty 21

Spotkanie gnieźnieńskich działkowców z Prezydentem Miasta

P1130865        Przedstawiciele ROD im Grodu Lecha w Gnieźnie w dniu 12 stycznia 2018 r. wzięli udział w spotkaniu członków zarządów i aktywistów z rodzinnych ogrodów działkowych z terenu miasta i powiatu Gniezno. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście: Prezes Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców w Poznaniu Zdzisław Śliwa oraz Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz. Swą obecnością zaszczycił również Poseł na Sejm RP Pan Paweł Arndt oraz były Prezydent Miasta Gniezna Pan Jacek Kowalski – honorowy członek Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Grodu Lecha w Gnieźnie. W imieniu byłego Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego w spotkaniu uczestniczył Stanisław Dolaciński.

W swym wystąpieniu Prezydent Tomasz Budasz podziękował wszystkim działkowcom za wkład pracy nie tylko na własnych działeczkach, ale i na terenach wspólnych. Ogrody działkowe to zielone płuca miasta i winniśmy podzielić się możliwością korzystania z dobrodziejstwa przebywania wśród tej zieleni z innymi mieszkańcami miasta. Podkreślił, że dalej będzie wspierał działania inwestycyjne na ogrodach środkami finansowymi z budżetu miasta.

Następnie głos zabrał Zdzisław Śliwa Prezes Okręgowy Zarządu PZD w Poznaniu, który podziękował działkowcom gnieźnieńskim za całokształt pracy dla rozwoju ogrodów działkowych i za utrzymaniem jedności związku.

 
Paweł Wełnic

Starsze posty «