Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Cze 15

Wizyta przedszkolaków

 W wyniku wieloletniej współpracy przedszkola nr 17 w Gnieźnie Zarząd Ogrodu udostępnił swój teren na zakończenie roku szkolnego dla przedszkolaków z osiedla Winiary.
W dniu 14 czerwca br. w Rodzinnym Ogrodzie im. Grodu Lecha odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego dla przedszkolaków. Spotkanie odbyło się w obecności dyrekcji Przedszkola i Pań wychowawczyń najstarszej grupy oraz Zarządu Ogrodu.
Organizatorem zabawy dla dzieci byli rodzice, którym serdecznie dziękujemy za oprawę muzyczną i zorganizowanie różnych gier i zabaw dla naszych milusińskich.
Zadbano również o część gastronomiczną były ciasteczka i soki dla maluchów.

Paweł Wełnic

Sty 06

Noworoczny Turniej Strzelecki

Tradycyjnie w dniu 5 stycznia br. w miłej i serdecznej atmosferze odbył się kolejny Noworoczny Turniej Strzelecki o Puchar Prezesa ROD. W turnieju uczestniczyło 20 działkowców w tym 5 Pań. Po zaciętej rywalizacji zwycięzcą turnieju został Paweł Wełnic, drugie miejsce zajął Ryszard Huszpaniak a trzecie miejsce Wojciech Gola,
Paweł Wełnic

Paź 22

Pyra z gzikiem

Z inicjatywy Zarządu ROD w dniu 20 października 2018 roku odbyło się po raz pierwszy spotkanie działkowców świętujących zakończenie lata. Spotkanie to zainicjował Prezes Ogrodu. Swoją obecnością zaszczycił ogród przedstawiciel OZ PZD w Poznaniu Pan Zdzisław Stankowiak. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjemnej atmosferze przy ognisku i tradycyjnym ziemniaku z gzikiem. Mamy nadzieje, że takie spotkania będą odbywały się w przyszłości i zostanie to wpisane w tradycję ogrodu.

Zdjęcia i tekst Paweł Wełnic

Wrz 24

65 lat Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. ,,Grodu Lecha”

W sobotę 15 września br. na terenie gnieźnieńskiego ogrodu działkowego odbyła się wyjątkowa uroczystość jubileuszowa połączona z Dniem Działkowca. Gnieźnieński Rodzinny Ogród Działkowy im. „Grodu Lecha” świętował jubileusz 65-lecia powstania ogrodu.
Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla działkowców i ich przyjaciół. Podczas jubileuszu ROD „Grodu Lecha” nie zabrakło przyjaciół ogrodu. Moc życzeń spłynęło na ręce przedstawicieli zarządu ROD „Grodu Lecha” z okazji jubileuszu 65-ciolecia ogrodu, nie zabrakło również życzeń dla prezesa ogrodu Wojciecha Goli. Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych medali, dyplomów, podziękowań i wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych działkowców w rozwój ROD „Grodu Lecha”.
Dla wszystkich działkowców przygotowano pyszny poczęstunek, zimne napoje oraz dużą dawkę wspaniałej muzyki.

Paweł Wełnic

Wrz 24

Okręgowe Dni Działkowca Wolsztyn

W dniu 08.09.2018 r w Wolsztynie przy licznie zgromadzonych działkowcach Okręgu poznańskiego, przedstawicieli władzy lokalnej i miejscowej ludności odbyły się Okręgowe Dni Działkowca, w których uczestniczyli również przedstawiciele naszego ogrodu. Podczas uroczystości zostały naszym działkowcom wręczone odznaczenia związkowe. Pogoda była wyśmienita, to pewnie nagroda niebios za trud i ciężką pracę na tym małym skrawku ziemi jakim jest działka ogrodowa.

Paweł Wełnic

 

 

 

Wrz 16

VII Pojedynek sportowo-rekreacyjny

Na terenie naszego ogrodu po raz kolejny odbył się pojedynek sportowo rekreacyjny Kół SLD i Organizacji Społecznych działających na terenie miasta Gniezna.

Sie 25

Wizyta delegacji z Hiszpani

Dnia 23 sierpnia 2018 roku gościliśmy w Gnieźnie na ogrodach ROD Profesora Raula Puento Asuero pochodzącego z Hiszpanii. Raul Puento Asuero jest profesorem wydziału geografii, historii i filozofii Uniwersytetu w Sewilli.  Profesor jest wybitnym autorytetem w zakresie badań nad ogrodami działkowymi w Hiszpanii. Realizował swoje badania w dziedzinie ogrodów działkowych i społecznych w takich krajach jak – Francja, Wielka Brytania, Portugalia, Belgia, Kanada, Peru i Kolumbia. Osobą towarzyszącą a zarazem tłumaczem była Pani Barbara Maćkiewicz pracownik instytutu Geografii Społeczno Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po naszych ogrodach oprowadzał Pan Zdzisław Stankowiak członek OZ PZD w Poznaniu. Gość z Hiszpanii odwiedził najstarszy ogród działkowy im Karola Marcinkowskiego oraz ogrody im. Grodu Lecha i Leszka Białego.

                                                                                                                                                             Paweł Wełnic

Sie 24

Budowa zadaszenia sceny

Kwi 22

Zebranie sprawozdawcze

P1130942W dniu 21 kwietnia 2018r w świetlicy ogrodowej odbyło się Zebranie Sprawozdawcze Rodzinnego Ogrodu Działkowego „im. Grodu Lecha”.

Na   przewodniczącego zebrania wybrany został kolega Paweł Wełnic.

W zebraniu sprawozdawczym wzięło udział  68 działkowców.

Prezes Wojciech Gola zebranym działkowcom przedstawił sprawozdanie Zarządu ROD im. Grodu Lecha w Gnieźnie za 2076 rok.

Realizację poszczególnych punktów porządku obrad zakończyło podjęcie uchwał w sprawach dotyczących wysokości opłat, planu pracy i preliminarza finansowego na 2018r.

 

Paweł Wełnic

Sty 21

Turniej lotkarski

P1130899Zarząd ROD w dniu 20 stycznia 2018 roku z okazji Dnia Dziadka zorganizował turniej lotkarski. W spotkaniu udział wzięło 10 uczestników, którzy w sportowej atmosferze rywalizowali o zwycięstwo. Zwycięstwo w zawodach po zaciętej rywalizacji wygrał najstarszy działkowiec Jan Siwka. Po zakończeniu turnieju za zajęcie pierwszego miejsca Prezes Ogrodu Wojciech Gola wręczył zwycięscy symboliczny puchar.

Paweł Wełnic

Starsze posty «